Čisté ruky sú základ

Antibakteriálny gél
s obsahom alkoholu 70%

Jemná citrónová aróma

Jednoduché dávkovanie
s rozprašovačom

Dezinfikuje, rýchlo schne a nelepí

Odstraňuje 99,9 % baktérií a vírusov

Praktické balenie
do vrecka alebo kabelky
Vhodné aj na cestovanie
100 ml balenie

TANOL 70

Tanol 70 je antibakteriálny gél pre osobnú hygienu na dezinfekciu rúk bez oplachovania. Obsahuje 70% alkoholu. Čistí, rýchlo schne a nezanecháva zalepené ruky. Má jemnú citrónovú arómu. Praktické 100 ml balenie má rozprašovač, ktorý umožňuje jednoduchú a presnú aplikáciu 1 dávky gélu (cca 5 ml) na dlane. 

Tanol 70 účinkuje už do 60 sekúnd od aplikácie, podľa normy EN1276. Výrobok je vhodný na každodenné použitie pre deti aj dospelých. Tanol 70 je vyrábaný na Slovensku a má registráciu Ministerstva hospodárstva SR  s registračným biocídnym číslom bio/988/D/20/CCHLP.

Dezinfekčné gély na ruky ráznym krokom vstúpili do našich životov. Kvôli koronavírusu sa stali bežnou súčasťou nových hygienických návykov. Zdalo by sa, že kúpa dezinfekčného gélu je jednoduchá vec. Ide však o ochranu vášho zdravia, poprípade zdravia vašich blízkych. Preto sa treba zodpovedne zamyslieť nad tým, ktorému produktu budete dôverovať. Ide o veľa, ide o zdravie.

Aby sme vám uľahčili výber, zosumarizovali sme šesť bodov, ktoré pri kúpe dezinfekčného gélu považujeme za dôležité:

1. Skontrolujte obsah alkoholu 

Alkohol (etanol) je hlavná účinná látka dezinfekčných gélov. Aby plnili svoj účel, musia obsahovať minimálne 60% alkoholu. WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) odporúča, aby dezinfekčné zmesy obsahovali až do 80% alkoholu. Niektorí výrobcovia dezinfekčných gélov alkoholom šetria, lebo je ich najdrahšou zložkou. 

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali obsah alkoholu. Ak ho na etikete výrobku nenájdete, tak by ste mali spozornieť.

Tanol 70 obsahuje 70% alkoholu. Obsah alkoholu považujeme, vzhľadom k jeho dezinfekčnej funkcii, za najdôležitejší a preto sme ho dali aj do loga.

2. Skontrolujte registráciu Ministerstvom hospodárstva SR

Každý dezinfekčný gél predávaný u nás by mal mať registráciu na Ministerstve hospodárstva SR, ako výrobok s overeným biocídnym účinkom. Biocídny účinok znamená, že je úrčený na ničenie, tlmenie a obmedzovanie rastu škodlivých organizmov. 

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali biocídne registračné číslo. Ak ho na etikete výrobku nenájdete, tak by ste mali spozornieť. Niektorí výrobcovia totiž ponúkajú gély bez registrácie na Ministerstva hospodárstva. 

Tanol 70 samozrejme má registráciu Ministerstva hospodárstva SR s registračným biocidným číslom bio/988/D/20/CCHLP. Nájdete ho na zadnej etikete.

3. Porovnajte si ceny 

Ceny dezinfekčných gélov sú dnes extrémne rôznorodé. Gély z obsahom 100 ml sa začiatkom mája predávali od dvoch do desiatich eur. Samozrejme, že dvojeurové neboli k dispozícii. Na cenu má veľký vplyv obsah alkoholu, ale aj registrácia (resp. neregistrácia) na Ministerstve hospodárstva SR. 

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou porovnali ceny viacerých produktov. Okrem ceny však porovnávajte aj obsah alkoholu a registráciu na Ministerstve hospodárstva SR. 

Tanol 70 predávame v 100 ml balení za 2.99 €. Túto cenu považujeme za férovú. Vzhľadom k vysokému obsahu alkoholu (70%), registrácii a ďalším vlastnostiam gélu môžeme túto cenu označiť dokonca za skvelú. 

4. Skontrolujte gélovosť 

Dezinfekčný gél by mal mať gélovú formu. Nie olejovú, alebo dokonca tekutú. Gélová forma znamená, že gél sa vám pri použití neroztečie po rukách. Urobiť z tekutiny (alkoholu) gél stojí peniaze.  Niektorí výrobcovia deklarujú gél, ale ich výrobok má olejovú formu. Najznámejším gélom je huspenina, alebo želé. Dezinfekčný gél by mal mať podobné skupenstvo. Bublinky uprostred gélu iba potvrdzujú jeho správnu konzistenciu.  

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali, či predávaný gél má gélovitú alebo olejovú formu. Stačí na to jednoduchý test. Otočte flaštičku hore dnom. Keď netečie, alebo len veľmi pomaly, je to gél. Ak obsah flastičky rýchlo stečie, jedná sa o olej a vy by ste mali spozornieť. 

Tanol 70 má poctivú gélovú formu, lebo nám záleží na tom, aby sa ľahko používal. 

5. Dajte aj na svoje zmysly a vlastnú skúsenosť 

Pri dezinfekčných géloch sú dôležité aj subjektívne pocity. Či už pozitívne, ako napríklad vôňa. Alebo negatívne, ako je nepríjemná lepkavosť či pomalé vysúšanie. Niektorí výrobcovia v snahe ušetriť ponúkajú gély, po ktorých zostáva na rukách pocit nepríjemnej lepkavosti. Alebo veľmi dlho po použití máte pocit, že vaše ruky sú stále nepríjemne vlhké.

Tanol 70 je vyrobený tak, aby ste po ňom nemali pocit lepkavosti a vaše ruky boli čo najskôr suché. Navyše sme do neho zakomponovali decentnú citrónovú vôňu, podčiarkujúcu pocit čistoty. 

 6. Pozrite sa na výrobcu

Je veľmi dôležité, kto dezinfekčný gél vyrobil. Kvalitné produkty nemusia pochádzať iba zo zahraničia. Vieme ich vyrobiť aj na Slovensku. 

Tanol 70 je výsledkom spolupráce dvoch firiem. Spoločnosť P.I.C. Slovakia s.r.o., ktorá produkt vyrába a marketingovej agentúry MW Promotion, s.r.o. Obe sa k značke Tanol 70 hrdo hlásia. 

 

Ak ste si už dezinfekčný gél kúpili (a my veríme, že Tanol 70), ponúkame zopár dôležitých informácií pre jeho používanie:

Aplikácia

1 dávku gélu (cca 5ml) aplikujte priamo na dlane a dôkladne rozotrite až do sucha. Neoplachujte. Baktericídny účinok, podľa normy EN1276 (1minúta). 

Použitie

Antibakteriálny gél je vhodné použiť vždy pred konzumáciou jedla a jeho prípravou, po každom kontakte so zvieraťom a jeho hračkami, pri priamom kontakte s chorou osobou, pri každom kontakte s možným infikovaným miestom, ako je krv, moč, sliny a pod., po použití toalety, po jazde verejným dopravným prostriedkom, po čistení odpadkového koša, po naplnení práčky znečisteným oblečením, po kýchnutí, zakašľaní, vysmrkaní. Antibakteriálny gél na ruky je ideálne mať bezpečne po ruke a použiť v situáciách, keď nie je prístup k vode, pri cestovaní, počas pobytu na dovolenke, pri návšteve reštaurácie pred stravovaním, po návšteve zdravotníckych zariadení a pod.

Zloženie

Účinná látka : Etanol (96%) 700,7 g/kg

Obsahuje: Limonene, Linalool, Eugenol. Môže vyvolať alergickú reakciu.

Skladovanie 

Skladujte vo zvislej polohe! Chráňte pred slnečným žiarením. Odporúčaná skladovacia teplota +5 až +25 °C. 

Upozornenie!

Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a iných zdrojov horenia. Nefajčite. Uchovajte v uzavretej nádobe. Spôsobuje vážne podráždenie očí.

Shopping cart0
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0