Čisté ruky sú základ

Najväčší spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu na Slovensku.

Najväčší spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu na Slovensku.

Viac ako 3.600 respondentov odpovedalo na otázky ohľadne ich hygienických zvyklostí pred a počas pandemickej krízy.

Zmeny hygienického správania populácie boli zásadné.

Pred pandémiou používalo bezoplachový dezinfekčný gél na ruky na dennej báze iba 17% respondentov. Počas pandémie až 60%. To je nárast o viac ako 250%. Názor na používanie dezinfekčného gélu deťmi je pomerne jednoznačný. 64% respondentov bolo za a 17% proti. Tri najdôležitejšie faktory pri kúpe dezinfekčného gélu na ruky sú: značka, produkt vyrobený na Slovensku a cena.

Dezinfekčný gél na ruky je bezkonkurenčný skokan (nárast o 250%) v dennom používaní medzi dezinfekčnými prostriedkami. Porovnávali sme ho s ďalšími tromi výrobkami: Dezinfekčným mydlom (denné používanie pred pandémiou: 40%, počas pandémie: 66%, nárast: 65%), dezinfekčnými čistiacimi prostriedkami pre domácnosť (denné používanie pred pandémiou: 19%, počas pandémie: 29%, nárast: 52%) a dezinfekčnými utierkami (denné používanie pred pandémiou: 17%, počas pandémie: 25%, nárast: 47%).

Okrem nárastu používania dezinfekčných prípravkov si ľudia častejšie umývali aj ruky. Napríklad, šesť a viac krát za deň si pred pandémiou koronavírusu umývalo ruky 51% respondentov. Počas pandémie až 73%. Veľká väčšina  (77% respondentov) deklarovala, že si ruky v čase pandémie umýva dôslednejšie a dlhšie.

Nové dezinfekčno-hygienické návyky, ktoré sme získali počas pandémie, neplánuje meniť 77% ľudí. Približne 18% respondentov ich plánuje zmierniť a 5% naopak ešte sprísniť. Väčšina respondentov (cca 74%) deklaruje, že nemá zdravotné obavy spojené s ochorením COVID-19 a koronavírusom. Necelých 20% má stredne veľké obavy a 5% má obavy veľké. Necelé 1% má obavy veľmi veľké, priam panické.

Zber dát pre kvantitatívny reprezentatívny výskum bol realizovaný od 20.5. do 6.6. 2020 prostredníctvom on-line dotazníka.ok, a tym ;padoim predideme tymto blbostiam

Shopping cart0
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0