Čisté ruky sú základ

6 krokov ako si vybrať dezinfekčný gél na ruky

1. Skontrolujte obsah alkoholu 

Alkohol (etanol) je hlavná účinná látka dezinfekčných gélov. Aby plnili svoj účel, musia obsahovať minimálne 60% alkoholu. WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) odporúča, aby dezinfekčné zmesy obsahovali až do 80% alkoholu. Niektorí výrobcovia dezinfekčných gélov alkoholom šetria, lebo je ich najdrahšou zložkou.

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali obsah alkoholu. Ak ho na etikete výrobku nenájdete, tak by ste mali spozornieť.

Tanol 70 obsahuje 70% alkoholu. Obsah alkoholu považujeme, vzhľadom k jeho dezinfekčnej funkcii, za najdôležitejší a preto sme ho dali aj do loga.

2. Skontrolujte registráciu Ministerstvom hospodárstva SR

Každý dezinfekčný gél predávaný u nás by mal mať registráciu na Ministerstve hospodárstva SR, ako výrobok s overeným biocídnym účinkom. Biocídny účinok znamená, že je úrčený na ničenie, tlmenie a obmedzovanie rastu škodlivých organizmov.

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali biocídne registračné číslo. Ak ho na etikete výrobku nenájdete, tak by ste mali spozornieť. Niektorí výrobcovia totiž ponúkajú gély bez registrácie na Ministerstva hospodárstva.

Tanol 70 samozrejme má registráciu Ministerstva hospodárstva SR s registračným biocidným číslom bio/988/D/20/CCHLP. Nájdete ho na zadnej etikete.

3. Porovnajte si ceny 

Ceny dezinfekčných gélov sú dnes extrémne rôznorodé. Gély z obsahom 100 ml sa začiatkom mája predávali od dvoch do desiatich eur. Samozrejme, že dvojeurové neboli k dispozícii. Na cenu má veľký vplyv obsah alkoholu, ale aj registrácia (resp. neregistrácia) na Ministerstve hospodárstva SR.

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou porovnali ceny viacerých produktov. Okrem ceny však porovnávajte aj obsah alkoholu a registráciu na Ministerstve hospodárstva SR.

Tanol 70 predávame v 100 ml balení za 2.99 €. Túto cenu považujeme za férovú. Vzhľadom k vysokému obsahu alkoholu (70%), registrácii a ďalším vlastnostiam gélu môžeme túto cenu označiť dokonca za skvelú.

4. Skontrolujte gélovosť 

Dezinfekčný gél by mal mať gélovú formu. Nie olejovú, alebo dokonca tekutú. Gélová forma znamená, že gél sa vám pri použití neroztečie po rukách. Urobiť z tekutiny (alkoholu) gél stojí peniaze.  Niektorí výrobcovia deklarujú gél, ale ich výrobok má olejovú formu. Najznámejším gélom je huspenina, alebo želé. Dezinfekčný gél by mal mať podobné skupenstvo. Bublinky uprostred gélu iba potvrdzujú jeho správnu konzistenciu.

Preto vám odporúčame, aby ste si pred kúpou skontrolovali, či predávaný gél má gélovitú alebo olejovú formu. Stačí na to jednoduchý test. Otočte flaštičku hore dnom. Keď netečie, alebo len veľmi pomaly, je to gél. Ak obsah flastičky rýchlo stečie, jedná sa o olej a vy by ste mali spozornieť.

Tanol 70 má poctivú gélovú formu, lebo nám záleží na tom, aby sa ľahko používal.

5. Dajte aj na svoje zmysly a vlastnú skúsenosť 

Pri dezinfekčných géloch sú dôležité aj subjektívne pocity. Či už pozitívne, ako napríklad vôňa. Alebo negatívne, ako je nepríjemná lepkavosť či pomalé vysúšanie. Niektorí výrobcovia v snahe ušetriť ponúkajú gély, po ktorých zostáva na rukách pocit nepríjemnej lepkavosti. Alebo veľmi dlho po použití máte pocit, že vaše ruky sú stále nepríjemne vlhké.

Tanol 70 je vyrobený tak, aby ste po ňom nemali pocit lepkavosti a vaše ruky boli čo najskôr suché. Navyše sme do neho zakomponovali decentnú citrónovú vôňu, podčiarkujúcu pocit čistoty.

 6. Pozrite sa na výrobcu

Je veľmi dôležité, kto dezinfekčný gél vyrobil. Kvalitné produkty nemusia pochádzať iba zo zahraničia. Vieme ich vyrobiť aj na Slovensku.

Tanol 70 je výsledkom spolupráce dvoch firiem. Spoločnosť P.I.C. Slovakia s.r.o., ktorá produkt vyrába a marketingovej agentúry MW Promotion, s.r.o. Obe sa k značke Tanol 70 hrdo hlásia.

 

No posts found!

Shopping cart0
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0